KUIDAS SAAB LUMI SIIA MAAILMA ROHKEM VÄÄRTUST LUUA? #VISIOONIMUUTUS • Luminescence Collection

KUIDAS SAAB LUMI SIIA MAAILMA ROHKEM VÄÄRTUST LUUA? #VISIOONIMUUTUS

 • Post author:

Tänases blogipostituses soovin mina, Meeli (Luminescence Collection looja), rääkida minavormis ja täpsemalt kirjeldada oma teekonda koos Lumiga – kuidas me oleme jõudnud täna siia, kus me oleme, kuidas me saame siit edasi liikuda ning veelgi enamate naiste aktiivset eluviisi toetada.

Kui vaadelda nüüd täpsemalt mind ja Lumi, siis Lumi kontseptsioonina on peegeldus minust endast ja nii palju, kui olen muutumises mina, on muutumises ka bränd. Täna avan natuke “meie lugu” ning seletan, miks on Lumi selline, nagu ta on.

Minnes tagasi aastasse 2018, mil ma Lumiga alustasin, olin ma ise päris katkine inimene, kes nägi ainsa võimalusena end erilisena tunda, omades asju, mida teistel ei olnud. Muidugi hõlmas see ka riided ja ma olin alati pettunud, kui kellegil on sama kleit või muu riideese, mis minul, sest siis ei saanud ma ennast enam erilisena tunda. F*cked up, ma tean! 😀

Aga kuna mu elus oli sel hetkel väga olulisel kohal ka treeningud ja aktiivne eluviis, siis tõin oma tähelepanu otsimise ja soovi välja paista ka sinna kaasa. Ja mind väga häiris, kui kellelgi oli jõusaalis sama pluus või retuusid, sest siis tundsin end vähem omapärase ja väärtuslikuna. Sellest ajendatuna tekkis minus mõte hakata ise tegema unikaalseid trenniriided, et end hästi tunda. Unikaalsuse all ma mõtlesingi, et igat asja on ainult üks ja ma alguses ei mõelnudki üldse selle peale, et neid kellelegi teisele veel teha. Aga kuna see unikaalsus ainult ühe erilise komplektina kuidagi välja ei mänginud, siis pidin ma leppima 100 komplektiga ja jäin lootma, et kellelegi veel mu visioon (huvitavad mustrid, limiteeritud kogus) või looming meeldib ja nemad omakorda kellegagi kokku ei jookse, kel samad püksid jalas.

Meie esimesed tootepildid Sunrise komplektiga aastal 2018 (Foto - Mikk Jürisson)

Alustamise hetkel oli see 100 komplekti minu jaoks ikka väga suur kogus ja esimestele komplektidele otsisime me uut kodu lausa aasta aega. Ma ei oleks kunagi osanud arvata, et meil sellest kogusest peaks puudu tulema. Üks hetk aga oli huvi Lumi riiete vastu suurem, mis tähendas, et juba launchi päeval oli ladu tühi ning terve hulk pahaseid või kurva tooniga kirju postkastis naistelt, kes olid kahjuks oma lemmikutest ilma jäänud. Ja kuna see muutus oli nii kiire, siis ei jõudnud ma isegi korralikult reageerida ega suutnud lahti mõtestada, mida me nüüd edasi peaks tegema.

Ühelt poolt olin ma väga õnnelik ja rõõmus, et mu disain nii paljudele naistele silma on jäänud, aga samas olin ka sisemiselt väga kurb, sest ei soovinud, et minu pärast peaks keegi negatiivseid emotsioone kogema. Kogu see asi pani mind tegelikult ka surve alla, sest on väga raske tunda nii palju emotsioone ühel ajal. Kuna ma olin alustanud selle “unikaalsuse” visiooniga, siis lihtsalt surusin oma emotsioonid alla, tegin südame kõvaks ning jätkasin sama visiooni elluviimist. Ja iga kord, kui sain küsimuse restocki kohta, siis vastasin kurvalt: “Restocki ei tule, sest soovime koguseid minimaalsena hoides panna iga naist meie riietes erilisena tundma.”

Ja nii tegutsesingi kuni selle aasta märtsini, mil minus toimus üks suurem elu tunnetamise muutus, mille abil ma hakkasin nägema elu ja elu olemust teise nurga alt. Ma nägin, kuidas ma olin kõiki oma hirme ja ebakindlust Lumi abil välja elanud. 

Safari komplekti pildistamine (2020)

Ma olin loonud brändi, mis oli tugevalt sellise suunaga, mis ei olnud enam osa minust – brändi, mis paneb Sind tundma ajasurvet ja  mis tekitab Sinus FOMO (fear of missing out – ilmajäämise hirm). Lumil olid kõik need omadused, mis manipuleerisid Sinu emotsioonidega ja need olid just need asjad, mida mina ise sel hetkel enesele teadvustamata projekteerisin Lumile. (Kuigi – need kõik on ka head turunduse nipid, mida enamik ettevõtteid kasutavad, siis ei kiida ma enam heaks emotsioonide kaudu  survestamist ostu sooritamiseks. Ma ei soovi sellega nüüd mitte kedagi maha teha, sest mõistan, et kõik saavad teha ainult nii, nagu nemad sel hetkel õigeks peavad.) Jah, meil ongi tegelikult väga mõnusad ja ilusad riided, aga see ostu sooritamine ideaalis võiks ikkagi toimuda läbi mõtestatud tegevuse ja ilma manipulatsioonita. Ja edaspidi ma soovin ma teha teistmoodi.

Ma soovin, et Lumi naised ei peaks muretsema, kas nad omale uued püksid saavad. Ma soovin, et Lumi naised ei peaks tundma ajasurvet või mingit hirmu, et nad ilma jäävad.  Ma isegi ei tea, kas eelmised riidekomplektid on nii kiiresti ära ostetud sellepärast, et teile tõesti meeldib see, mis ma teen või on seal taga olnud hirm, et kui ma nüüd seda ostu ei tee, siis äkki jään ilma? Kuna meie tagastuste protsent ei ole õnneks suur, siis ma siiralt loodan, et te olete siiski rahul, naudite oma riideid ja olete teinud teadliku otsuse ostu sooritamisel.

Käisime Kaisaga niisama pildistamas (2022)

Aga kuidas nüüd edasi? Mida saan mina teha, et nüüd teistmoodi edasi minna ja teid rohkem toetada? Sest kui alguses oli mul ainult mina, mina, mina, siis nüüd olete teie see liikumapanev jõud, mis mind edasi viib ja ma soovin seda energiat teile tagasi anda. Siinkohal ma tänan kõiki, kes on sel teekonnal oma osa Lumisse andnud ja seeläbi aidanud meil kasvada!

Mul ei ole veel täpselt plaani välja mõeldud, aga mida ma soovin, et Te ei peaks muretsema. Ma jätkan endiselt umbes 100-150 komplektiga – just in case, sest kui isegi mulle minu looming meeldib, siis ma kunagi tegelikult ei tea, mis teie südame kiiremini lööma paneb. Muutuseks on aga see, et kui mingi disain populaarseks osutub, siis olen meeleldi nõus seda veel tegema. Minu jaoks on oluline, et kõik soovijad saaks omale ilusad, mugavad ja hästiistuvad riided, mis teie aktiivset eluviisi toetaksid ja häid emotsioone looksid. 

Lõpetuseks lisan, et erilise, ainulaadse, tugeva, ilusa ja omapärasena saab tunda end iga naine, olenemata sellest, kas kohtab samu riideid kandvat inimest või mitte. Meid kõiki eristavad meie kogemused, meie naeratus, meie enesekindlus, meie elustiil ja palju muud, tänu millele oleme meie ise. Ilusa disainiga ja mugavad riided aitavad lihtsalt neid omadusi Sinus veelgi enam esile tuua. 🙂

Aitäh, armas naine, et olemas oled ja Luminescence riideid naeratusega kannad. 

Sinu Luminescence Collection

This Post Has 7 Comments

 1. Aliis

  Aitäh sulle!
  Kõige osas! Ja see postitus pani mõtlema enda elusgi teatud aspektide üle.
  Aitäh, et oled nii ehe!

  1. Meeli

   Armas Aliis! Aitäh Sulle! Mul on siiralt hea meel, kui saan Sulle positiivset muutust tuua 🙂

 2. Kristiin

  Hei!
  Lugesin postituse läbi ning tundsin soovi vastata, kuigi see (vist) ei olnud postituse eesmärk.
  Kõigepealt tahaksin öelda, et oli nii armas lugeda, kuidas on toimunud kasvamine ja seda mitte ainult Lumi brändi osas vaid ka selle looja enda sees. 🙂 Kui vaid rohkem inimesi suudaks endale teadvustada oma hirme, “puudusi” ja näha võimalusi arenguks inimesena.
  Mis puudutab FOMO efekti, siis jah. Mina isiklikult olen seda Lumi puhul tundnud. Olen mitmeid kordi launchidele hiljaks jäänud ja see on tekitanud iga kord nördimust, sest mulle vähegi sobivam suurus on ammu otsas. Sel korral panin endale äratuskella ja refreshisin lehte juba ca 15-20 minutit enne õiget aega, et mitte taas ilma jääda. Lõpuks õnnestuski Lumid endale skoorida. Küll aga tuleb tõdeda, et enne palgapäeva ja üsna viimaste rahade eest. Taaskord tuli mängu see, et ma nii-nii väga tahtsin endale neid retuuse saada ja teadsin, et kui jään ootama palgapäeva, siis enam midagi osta ei ole.
  Sain oma esimesed Lumid kätte ja ootus oli suur. Retuusid olid imeilusad ja tõesti kvaliteetsed! AGA.. ma ei mahtunud nendesse nii nagu oleks soovinud. Kuigi suutsin need endale jalga pressida, siis rullis ülemine äär mööda kõhtu alla ja tean, et see on viide valele suurusele. Samuti kartsin, et minu jaoks õmblused küll squat proof ei ole. 😀 Ma olin muidugi sellega juba arvestanud, et sedasi võib juhtuda, kuna tegelikult ma L suuruses ei ole, aga kahjuks suuremaid suurusi Lumil ei ole, niisiis tellisin valikutest suurima. Mis toob mind ka järgmise mõtteni, mida tegelikult tahtsin ka varem tagasisidena edastada – PALUN-PALUN-PALUN andke “suurtele tüdrukutele” ka võimalus olla ilus ja kanda vingeid trenniriideid! Ka meie tahame kaunid ja erilised välja näha ja kanda uhkusega Lumi asju. Ma investeeriksin hea meelega kvaliteetsetesse trenniriietesse ja toetaksin oma Eesti tegijaid, mitte ei telliks asju välismaa masstoodangust, mille tarne on pikk, hinnad koos postikuluga veelgi kallimad ja kvaliteet alati küsitav.

  Soovin palju jaksu Lumile ja tublidele tegijatele selle brändi taga! 🙂

  1. Meeli

   Hei Kristiin!

   Aitäh, et võtsid selle aja ja nii pikalt ning põhjalikult oma arvamust ja mõtteid jagad. See on palju tänu väärt!
   Ma võtan Su tagasiside arvesse ning annan endast parima, et ka vormikamad naised ennast ilusate trenniriietega ehtida saaksid 🙂

   Südamest aitäh! Ma olen tänulik, et olen ümbritsetud toredate ja südamlike Lumi naistega, kes on andnud mulle võimaluse kasvada!

 3. Kateriine

  Hei!

  Olen suur Lumi fänn ja aitäh, et nii ehedalt oma lugu jagad. FOMO on olnud suur aga olen endale teadvustanud, et mul pole uusi retuuse nii palju vaja ja tellin aeg-ajalt.

  Mingil hetkel oli instas postitus, et müüsid Lumi ettevõtet? Kuidas see läks ja kuidas praegu läheb? Kas tundsid, et ei soovi enam asjaga tegeleda?

  1. Meeli

   Hei!

   Aitäh, et kirjutasid!

   Esiteks jah, meil ei ole nii palju riideid vaja, kui me arvame. Seega on väga hea, et omale seda teadvustad 🙂
   Lumi riietega samamoodi – kui Sul on juba mitu paari “töötavaid” retuuse olemas, siis milleks veel? Eriti, kui saaksid sama raha panna enesearengu peale või on Sul seda kuskil mujal vaja kasutada? Kui aga raha üle on või midagi sellega teha ei oska, siis ole lahke, ma võtan hea meelega selle vastu ja teen meile veel ilusaid pükse juurde 😀

   Ja teisteks – üli head küsimused. Mum meenub, et ma ei olegi seda teemat kordagi adresseerinud, aga see vastus läheks siin liiga pikaks, seega ilmselt ma teen järgmise blogipostituse sel teemal. Aitäh, et meelde tuletasid! 🙂

   Ole hoitud!

 4. Mirjam

  Ma jäin eelmisel korral pükstest ilma, sest ei suutnud piisavalt kiirelt ostukorvist makset sooritama minna (minutite küsimus). Emotsioonidest valdas sügav pettumus ja ka viha, et mis jaoks ma istusin ja ootasin ning siis selgub, et jäin ilma. Lahendusena siiski leidsin Eestist poest 2x odavamad ja tõenäoliselt sama mugavad ja ilusad retuusid ja olen seni rahul. Teist korda sellisele üles haibitud tulemuseta ostu protsessile ei sooviks aega kulutada. Eks see Lumi fomo lööb välja ja tekitab väga negatiivse emotsiooni.

Leave a Reply

Close Menu
Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.
0
  0
  My Cart
  My cart is emptyReturn to Shop
  ×

  Cart