KVALITEEDIKONTROLL - MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA TEEME? • Luminescence Collection

KVALITEEDIKONTROLL – MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA TEEME?

 • Post author:

Meie üks lubadustest, mida üritame iga komplekti puhul täita ja täiustada, on kvaliteet. Aga oh, millise teekonna me oleme selle nimel läbi käinud…

Nagu iga asja puhul, ei ole edu koheselt garanteeritud ja eesmärgi saavutamine võib võtta aega lausa aastaid. Ja nii ka meie puhul – oleme nende aastate jooksul kõva kogemuse saanud, koostööpartnereid vahetanud ja omandanud teadmise, et ükskõik, kui palju me ka oma õmblejad ei usalda, siis alati on hea kõik kaks korda üle rääkida ja peale seda ka ise veel see tehtud töö  üle kontrollida. Just selle kontrolliga seoses  oleme teinud mitmeid vahetusi kanga, logo ja muude elementide osas, mis iga meie riided ühtesks tervikuks teeb. Kui sellest hoolimata oleme olnud sunnitud maha kandma ka omajagu defektseid riideid – kõik ikka selleks, et riided, mis naisteni jõuavad, oleksid vastupidavad, tugevad ja kauakestvad. 

Alustades algusest – meie esimese koostööparteriga oli meil alguses imehea klapp ja riided oli kvaliteetsed ning ilusaid. Mida me aga ka kohe nägime oli see, et iga toode oli natuke erineva kvaliteediga. Suuremas osas olid riided muidugi väga ilusad ja kvalitseetsed, kuid esines ka riided, mis ei vastanud meie ootustele. Seetõttu otsustasime, et vaatame kõik oma riided enne väljasaamist üle – sealt saigi alguse meie kvaliteedikontroll, sest vähim, mida soovime, on defektse riideeseme jõudmine kliendini.

Kui esmalt oli meil 100 paari retuuside puhul umbes 10 tükki selliseid, mida pidime maha kandma, siis mida aeg edasi, seda suuremaks muutusid need kogused, mis enam mitte kvaliteedikontrolli ei läbinud. Lisaks sellele oli meil ka juhuseid, kus tootenäidisel oli kasutatud kvaliteetsemat kangast ning tellimuse valmistamisel aga meie teadmata kehvemat kangast. Nii tekkis olukord, et kui meil kvaliteedikontrollis kõik näiliselt ilus tundus, siis kanga omadused olid siiski teised ning võis juhtuda, et kangas kaotas kiiresti oma esialgse välimuse. Ja enne, kui arugi saime, oli meil 100st paarist pükstest pooled juba mahakandmisele suunatud. 

Teadsime, et peame kohe uue tootja leidma, aga kuna see on väga suur muutus, ei juhtu see üleöö. Ilmselt kõik ettevõtjad teavad, kui pikk ja kulukas see protsess on. Aga kuna oleme aga alati teinud Lumi eelkõige emotsiooni pärast, mitte rahalisel eesmärgil, siis võtsime väljakutse vastu ja kolme kuu pärast oli meil uus koostööpartner olemas ning vigade protsent kukkus 50 pealt 5-le. Seega võime auga uhkust tunda ja oleme siiralt tänulikud, et meil kõik nii hästi läks.

Kuidas mõjutab kvaliteedikontroll aga Lumi igapäevast tegutsemist? 

Kvaliteedikontroll tähendab, et iga ese, mis naisteni jõuab, on kontrollitud, vältimaks lahtiseid niite, auke või tootmisel tekkinud plekke riietel. 

Riiete kvaliteedi hoidmiseks oleme teadlikult edasi lükanud launch’e, et enne müüki saaksime kõik riided ükshaaval läbi vaadata. Lisaks paneme müüki alati natuke väiksema koguse riideid, kui meil reaalselt olemas on. Seda selleks, et jätta varu võimalike vahetuste jaoks, sest iga kangas on natuke erinev ja isegi, kui suurus mõõtudelt on sama, siis istuvus võib hoopis teine olla. Samuti jätame ruumi veel mõne defektile, mis kvaliteedikontrolli ajal näha ei ole ja avaldub alles kandmisel (näiteks hakkab niit hargnema vms). Kuna meie jaoks on oluline iga kliendi rahulolu ka ostu sooritamise järgselt,  siis tahame olla kindlad, et saame pakkuda vahetust ka siis, kui kodulehelt kõik riided juba otsas on. 

See kõik on võetud eesmärgiks, et lisaks kvaliteedile tekitada ka kandijas positiivseid emotsioone ja anda mõista, et iga naine on väärt parimat.

Riiete kvaliteedi parandamisel saad kaasa aidata natukene ka Sina, hea kandja. Seega, kui Sul on mingeid ettepanekuid, soovitusi või soovid jagada meiega oma tagasisidet, siis palun tee seda julgelt. Ainult Sinu abiga saame veel koos kõrgemale sihtida. 

Aga sellest, kuidas enda Lumi riietele pai teha ja nende eluiga pikendada, räägime varsti. Seniks aga jääge ootama uusi uudiseid, kus räägime kvaliteedikontrolli mitte läbinud riiete “saatusest” ja võimalusest kanga maksimaalseks kasutamiseks. 

Aitäh, et usaldad meid! 

Sinu Luminescence Collection

Leave a Reply

Close Menu
0
  0
  My Cart
  My cart is emptyReturn to Shop
  ×

  Cart